ما در کدام طرف جبهه ایم؟؟؟

به علت اهمیت مجبور شدم پست جداگانه ای برای این مطلب اضافه کنم.احساس وظیفه کردم دو اتفاق از وقایع کربلای حسینی رو نقل کنم شاید به هوش بیاییم.

1) "در تاریخ نقل شده که حدود چهار هزار نفر روز عاشورا روی تپه های مشرف به حادثه کربلا ایستاده بودند و برای امام حسین علیه السلام دعا می کردند و می گفتند: خدایا این مرد تنها و مظلومه! خودت کمکش کن!"

واعجبا! که خیلی از ماها هم در زمان حاضر جزء این گروه قرار گرفته ایم و تنها کارمان این شده که فقط دعا کنیم خدا جبهه حق رو بر باطل پیروز کنه خداا رهبر عزیزمان را موفق بداره. خدا این فتنه ها رو از ملت دور کنه و ... . ولی در عمل چه کرده ایم؟ بیاییم از سربازان و یاران ولی امرمان قرار بگیریم.

از خدا می خواهیم با بی تفاوتی در قبال وقایع اخیر ما را جزء این دسته قرار ندهد. هر چند این بی حرمتی ها خودش نشون دهنده اهمال گری ها و کم کاری های ما بچه مسلموناست.

2) آقای آقاتهرانی می گفتند: "یکی از کله گنده های کوفه بوده یه چیزی تو مایه های حبیب بن مظاهر که هر جای زندگی اش را نگاه کنی مثبت است به جز یک جا. حادثه کربلا که رخ می دهد با یارانش می گویند ما صبر می کنیم ببینیم چه اتفاقی می افتد بعد وارد عمل می شویم. عجله نمی کنیم تا دچار افراط و تفریط نشویم. صبر کردن همان و شهادت امام حسین علیه السلام با آن وضعیت هم همان. کاروان اسرا که به کوفه می رسند نادم و پشیمان سراغ امام سجاد علیه السلام می آید. امام علیه السلام با تندی و شدت با او برخورد می کنند. از برخورد امام ناراحت می شود و به یکی از اطرافیانش گله می کند که چرا علی بن الحسین این طور رفتار کرد؟ طرف می گوید بنده خدا امام سجاد به خیلی ها اصلا محل نگذاشت. اما دیگر کار از کار گذشته بود."

متاسفانه شاهدیم بعضی خواص جامعه و از عوام هم شاید خود ما به همین بهانه که دچار افراط و تفریط نشیم به خاموش نشسته ایم.

/ 1 نظر / 7 بازدید
محمد علی صدری

اللهم ارزقنا توفیق الطاعه و ...