امتحان میان ترم ادبیات زبان اصفهانی (طنز)

برگه امتحان میان ترم ادبیات اصفهانی!

شاید اصفهانی ها خوششون نیاد (خود من اصفهانیم و کلی به اطلاعاتم اضافه شد. نیشخند) ولی اصلاً قصد تمسخر ندارم و این طنز برای آشنایی بیشتر با لهجه شیرین اصفهانی هاست. البته اگه حاج آقا مناسب نمی دونند،حذفش می‌کنم.

اینجا را کلیک کنید.

احیاناً اگه لینک بالایی کار نکرد اینجا را کلیک کنید. 

/ 7 نظر / 15 بازدید
محسن رهبر

آقا خواهشن پاسخ نامه اش رو هم بدین

محمدعلی صدری

سلام برادر من خودم لذت بردم و این را هم تازگیها خوانده بودم(برای اصلاح الگوی مصرف):همه شماها قضیه زیر‌شلواری اصفهانی‌ها رو می دونید. یه زیر شلواری با خطوط راه راه بعضاً آبی- سفید یا سیاه – سفید. ولی آیا هیچ کدوم از شما تا به حال از خودتون پرسیدین بعد از عمر ۵ الی ۱۰ ساله این زیر‌شلواری‌های عزیز (این میانگین فقط در اصفهان دیده می شود) چه به سرشون میاد ؟ بعد از بررسی نتایج بدست اومده از سازمان بازیافت معلوم شد که هیچ موردی مبنی بر وجود چنین زیرشلواری‌هایی در زباله‌های اصفهان گزارش نشده است و طبق قانون بقای جرم نباید این اجسام نابود شده باشند. جواب این پرسش را می توان در تغییر کاربردی این زیر شلواری‌ها جستجو کرد! اولاٌ باید اصل علمی مهم زیر را پذیرفت: “در اصفهان زیر شلواری نابود نمی شود بلکه از حالتی به حالت دیگر در می‌آید”بنابراین نتایج زیر صادق است : اگر متوسط عمراستفاده را ۷ سال فرض کنیم بعد از ۷ سال این زیرشلواری ها تبدیل به شرت می‌شوند و دو لنگه باقیمانده از شلوار به سه قسمت تقسیم می‌شود: یک قسمت تبدیل به پارچه نظافت (به قول اصفهانیش همون کهنه” کُنه”)، یک قسمت تبدیل به دستگیره برای بلند کردن اجسام داغ

محمدعلی صدری

(ادامه متن قبل:) یک قسمت تبدیل به دستگیره برای بلند کردن اجسام داغ در آشپزخانه و قسمت آخر تبدیل به روکشی برای در قابلمه می‌شود! لازم به ذکر است که شیء بوجود آمده در قسمت اول اگر تا پایان عمر کارایی داشته باشد که فَبِها… اگر بنا به هر دلیل عمر مفید خود را از دست داد سرنوشتی مشابه بند دوم در انتظارش است …

علی

حاج آقا هم بله! خیلی جالب بود. حرف حاج آقا رو تایید می کنم چون چند تا از این کهنه ها خونه ما هم هست! - تحقیقات نشون داده اصفهانیها فقط در ۲۲ روز سال رشد می کنند: دهه اول محرم + ۱۲روز اول عید [خوشمزه] -اصفهانیه برای بچه اش اسمارتیز می خره، روش می نویسه هر ۸ ساعت یکی.

سید عمران

های! بالاخره یکی یه مطلب باب دندون ما نوشت. دست مریزاد علی جون! اینجانب از اعماق جان تاهل این عزیز را از ایزد یکتا خواستارم.

علی

بلیطای اصفهان از ۲۰ تومن به ۱۰ تومن کاهش پیدا می کنه اصفهانیا اعتراض می کنن. ازشون میپرسن واسه چی اعتراض کردین؟ می گن چون قبلا که پیاده می رفتیم ۲۰ تومن به نفعمون بود اما حالا ۱۰ تومن به نفعمونه. [ابرو] در ضمن آقا عمران، برای تاهل تو صف مونده ها هم دعا کن!

محسن رهبر

همدون که خوندین پس پاسخ نومش کوژاست؟